Ekskluzywne kosmetyki Spa. Zabiegi Spa&Wellness. Anti-aging, trądzik, cellulit, kosmetyki bez parabenów. Spa w Polsce - Pevonia Botanica
O marce | Newsletter | Dla profesjonalistów | Kontakt
AKTUALNOSCI

Aktualności

Wzmacniacz kremu – kosmetyk do zadań specjalnych

Pevonia Power Repair Wzmacniacze kremu

Obok serum, koncentratu i ampułek na rynku zaistniała nowa forma kosmetyku to wzmacniacz kremu. Co to takiego? Wzmacniacz działa intensywniej i szybciej od kremu, ponieważ zawiera mocno skoncentrowane składniki aktywne. Aby przyniósł zamierzone efekty, trzeba go stosować przed nałożeniem kremu. Te dwa kosmetyki się uzupełniają i wzmacniają swoje działanie. Wzmacniacz z pozoru wygląda jak serum czy koncentrat jednak to nie to samo…

Wzmacniacz jest silnie skoncentrowanym produktem, a swoją recepturą dopasowuje się do konkretnego kremu, aby działanie obu było bardziej efektywne. I tak w linii Power Repair w ofercie wiosennej pojawią się wzmacniacze: wzmacniacz elastyna i sorgo uzupełnienie działania kremu z elastyną, wzmacniacz dna i diacetyl boldyny uzupełnia krem z dna, natomiast wzmacniacz z kolagenem i kawiorem to idealne dopełnienie kremu z kolagenem. Wzmacniacz możesz stosować na dzień pod krem, lecz najlepiej, gdy zastosujesz go wieczorem, przed snem. Dlaczego? Bo gdy ty odpoczywasz twoja skóra pracuje! To, co zostało w skórze uszkodzone w ciągu dnia nocą się odbudowuje i regeneruje. Od 24: 00 do 5:00 skóra pracuje najciężej. O tej porze powstaje najwięcej nowych komórek a procesy naprawcze przebiegają 10 razy szybciej niż za dnia. Dlatego warto je wspomagać mocniej działającymi kosmetykami.

Kiedy sięgamy po wzmacniacz? Stosowanie wzmacniacza wskazane jest wówczas, gdy skóra potrzebuje szybkiej pomocy.  Możesz stosować go, jako kurację, która nie może trwać krócej jak 4 tygodnie. Tyle trwa cykl komórkowy, tyle potrzebuje skóra na pełną odnowę. Warto go używać także, gdy skóra wymaga intensywnej stymulacji. Pamiętajmy, że w takich sytuacjach nie patrzymy na wiek metrykalny, kiedy powinnyśmy zacząć wzmacniacz stosować, a na aktualny stan i potrzeby skóry. Często zdarza się, że intensywnej kuracji regenerującej potrzebują już 30-latki, a nie tylko kobiety po 50 urodzinach.  Jeśli spędzasz wiele godzin przed komputerem, w pomieszczeniu nagrzanym suchym powietrzem możesz mieć problemy z odwodnioną, szarą i pozbawioną jędrności skórą, nawet mimo młodego wieku. Wówczas wzmacniacz powinien na stałe zagościć w twojej łazience.

Wzmacniacz różni się od serum czy koncentratu tym, że ma bogaty skład, delikatną konsystencję rozpływającą się po skórze. Nie jest to płyn, ale przejrzysty żel bądź lekka emulsja. Czasem jak to ma miejsce przy liofilizowanym wzmacniaczu lumafirm® z linii liftingująco-rozświetlającej to dysk wyglądem przypominający puder prasowany, który dopiero w kontakcie z wodą zamienia się w emulsję. Wzmacniacz łatwo się wchłania i szybko przenosi składniki w głąb skóry.

Jak stosować wzmacniacz? Sama decydujesz jak go użyć. Możesz nałożyć 3-5 kropli wzmacniacza na oczyszczoną skórę niczym bazę, delikatnie wklepać i od razu rozprowadzić krem. Jeśli jesteś pasjonatką pielęgnacji, masz wieczór, kiedy nie musisz się nigdzie spieszyć możesz go delikatnie wmasować w skórę opuszkami palców, by składniki aktywne docierały szybciej.

Naucz się prostego automasażu twarzy:

Jak stosować:
Liofilizowany wzmacniacz kremu lumafirm™ Pevonia Botanica

 Wzmacniacz działa skuteczniej niż wszystkie inne popularne kosmetyki. Zawarte w nim substancje mają ułatwiać utrzymanie młodości, jędrności, elastyczności skóry. To prawda! Nie może jednak zastąpić kremu do twarzy. Te dwa kosmetyki w duecie potrafią o wiele więcej.

Wzmacniacz to bardzo potrzebny kosmetyk. To „MUST HAVE” w kosmetyczce każdej nowoczesnej kobiety.