Ekskluzywne kosmetyki Spa. Zabiegi Spa&Wellness. Anti-aging, trądzik, cellulit, kosmetyki bez parabenów. Spa w Polsce - Pevonia Botanica
O marce | Newsletter | Dla profesjonalistów | Kontakt
AKTUALNOSCI

Aktualności

DLACZEGO MÓWIMY NIE… PARAFINIE?


ZBYT SZCZELNA IZOLACJA.

Parafina na powierzchni skóry tworzy film hydrofobowy. Z jednej strony chroni to skórę przed utratą wilgoci, z drugiej jednak tworzy szczelną izolację, która uniemożliwia oddychanie, absorbowanie składników czynnych z kosmetyków i leków oraz hamuje wydzielanie i wydalanie produktów przemiany materii. Wchodząc w pory hamuje swobodne wydalanie łoju i potu, tworząc zaskórniki. Uniemożliwia także wnikanie wody do skóry, np. podczas zabiegów nawilżających (w kosmetologii mówi się na to zjawisko całkowita okluzja, czyli odcięcie skóry od środowiska zewnętrznego).


MOŻLIWOŚĆ ROZWOJU BAKTERII

Parafina odcinając dopływ tlenu z otoczenia, sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych w skórze. Wiadome jest dla wszystkich, że bakterie trądzikotwórcze (Propionibacterium Access) są beztlenowcami, możemy więc powiedzieć że parafina im sprzyja.


BRAK KOMFORTU STOSOWANIA.

Ponadto parafina jest lepka, łatwo przylega do skóry, natomiast trudno ją zmyć bowiem węglowodory są mało reaktywne chemiczne i bardzo stabilne.


GO GREEN.

Filozofia Pevonia Go Green opiera się na wybieraniu najbardziej naturalnych i zbliżonych do naszej skóry wyciągów roślinnych, które dają największe korzyści, a jednocześnie nie szkodzą środowisku naturalnemu. Parafina natomiast pochodzi z ropy naftowej,
która nie jest składnikiem organicznym.