Ekskluzywne kosmetyki Spa. Zabiegi Spa&Wellness. Anti-aging, trądzik, cellulit, kosmetyki bez parabenów. Spa w Polsce - Pevonia Botanica
O marce | Newsletter | Dla profesjonalistów | Kontakt
CELLULIT- zacznij z nim walkę już dziś!-obrazek

Skuteczna walka z CELLULITEM!

Cellulit

Cellulit czy „pomarańczowa skórka” to określenia zmian skóry w postaci nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, wody i końcowych produktów przemiany materii. Dzisiaj praktycznie każda kobieta wie czym jest cellulit. Jego konsekwencje odczuwa codziennie na własnej skórze. Problem ten nie omija również mężczyzn. Cellulit rozwija się powoli, wkraczając w kolejne, coraz bardziej złożone stadia. Z upływem czasu niekorzystne zmiany nasilają się, przybierając formę stwardniałej i mocno zwłóknianej tkanki tłuszczowej, która w dużym stopniu pogarsza wygląd skóry.

Z cellulitem można skutecznie walczyć, lecz aby się go na stałe pozbyć trzeba przystąpić do działania natychmiast po zaobserwowaniu pierwszych zmian. Podczas gdy w pierwszej fazie wystarczy odpowiednio dobrana dieta, ćwiczenia pobudzające krążenie czy masaże drenujące, tak w kolejnych fazach walkę należy wspomagać wyspecjalizowanymi zabiegami. Ich celem jest przede wszystkim zapobieganie i leczenie zmian, które są poważnym problemem estetycznym dla przynajmniej 90% kobiet, jak również zapobieganie różnym patologiom kończyn dolnych tj. obrzęki, żylaki na które cierpią miliony osób na całym świecie.

Cellulit jako problem wieloaspektowy

Nie każda z nas wie, że cellulit to problem wieloaspektowy, dlatego jego leczenie zawsze powinno mieć charakter wielokierunkowy, tak by pobudzić przepływ limfy, zaktywować metabolizm tkanki tłuszczowej oraz wzmocnić tkankę łączną. Podstawą skutecznej terapii przeciwcellulitowej są zabiegi, w tym zabieg owijania ciała Green Coffee Body Wrap marki Pevonia Botanica. Zielona kawa bogata w kofeinę oraz cenny kwas chlorogenowy usuwa toksyny z tkanek i pomaga przekształcić tłuszcz w energię! Zabieg ten rozpoczyna się peelingiem z czerwoną algą z raf koralowych. Drobinki algi intensywnie rozcierane na skórze, pomogą usunąć zrogowaciałe komórki naskórka, oczyszczą i wygładzą Twoją skórę, przygotują ją na przyjęcie wszystkich, cennych składników proponowanych podczas zabiegu. Następnie terapeuta na rejony objęte cellulitem nałoży rozgrzewający żel. Po nałożeniu tego silnego aktywatora skóra mocno rozgrzeje się i zaczerwieni. W te same miejsca wmasuje jeszcze 100% koncentrat z zielonej kawy, który przyspieszy proces spalania tłuszczu, wygładzi gąbczastą i opuchniętą skórę. Następnie Twoje ciało zostanie pokryte maską z mikronizowanej zielonej kawy i owinięte w rozgrzewające prześcieradło, które wzmocni odchudzające i detoksykujące działanie maski. Po 20-minutowym relaksie w „kokonie z kawy”, maska zostanie zmyta. Terapeuta w miejsca problematyczne wmasuje preparat bogaty w składniki zwalczające cellulit, a na resztę Twojego ciała nałoży balsam o silnych właściwościach nawilżających i wygładzających. Efekt jaki uzyskasz już po jednym zabiegu to fantastycznie odmłodzona, oczyszczona z toksyn i wygładzona skóra. Seria zabiegów przyniesie natomiast efekt zdecydowanego ujędrnienia skóry i wyszczuplenia sylwetki.

 

Cellulit - zielona kawa


Pevonia Botanica Eximia
Najbardziej zaawansowany element terapii antycellulitowej stanowią zabiegi urządzeniem Eximia. Dzięki supernowoczesnej technologii, urządzenie to pomaga skutecznie pozbyć się cellulitu i zbędnych centymetrów w biodrach, talii i udach. Zabieg zaczyna się od zdiagnozowania stopnia wiotkości skóry. Wszystkie dane z badania są wprowadzone do komputera, który szybko dobiera najbardziej optymalny dla Ciebie program zabiegowy. Na problematyczne partie ciała terapeuta nałoży żel z guaraną naturalnie bogatą w kofeinę i teobrominę - to dwa bardzo silne diuretyki, które eliminują toksyny i złogi wody z tkanek. Następnie te same miejsca rozmasuje specjalną głowicą do ultraporacji kawitacyjnej. Jej działanie jest porównywane do „bezigłowego zastrzyku w głąb skóry”, który pomaga spalić nagromadzony tłuszcz i to znacznie szybciej niż podczas bardzo intensywnego treningu! Kolejny etap zabiegu to endolift, czterofazowy masaż endodermalny tkanek, który wymodeluje Twoją sylwetkę, a jednocześnie doda witalności ciału i pomoże skórze odzyskać jędrność i sprężystość. Badania naukowe prowadzone przez Uniwersytet w Siennie pod przewodnictwem prof. Carlo D’Aniello potwierdziły skuteczność zabiegów Eximia w terapii cellulitu. Poddano badaniu 40 pacjentek w wieku od 25 do 55 lat narzekających na cellulit i miejscową otyłość. U około 90% pacjentek doszło, zdaniem pacjentek i terapeutów, do wyraźnej poprawy stanu skóry. Odnotowano także istotną redukcję obwodu ud, bioder, talii i pośladków. 60% klientek zauważyło znaczącą poprawę jędrności skóry i zmniejszenie uczucia ciężkości i obrzęku nóg.


Dobrze zaplanowana terapia poprzez wykorzystanie i zabiegów kosmetycznych i specjalistycznej aparatury pozwala podjąć niełatwe wyzwanie jakim jest walka z nieestetycznym cellulitem. Rezultat takiej terapii to smukła talia, gładka skóra i dobre samopoczucie. Teraz znów możesz cieszyć się sylwetką, z którą czujesz się najlepiej!